1. DOĞU ANADOLU VAKALARLA HEMATOLOJİ SEMPOZYUMU

Değerli Meslektaşlarım,

Hematolojik Nadir Hastalıklar Derneği olarak; kendi alanındaki bilimsel gelişmeleri dünyaya paralel bir şekilde ülkemizde gerçekleştirmeyi, bu alanda verilen sağlık hizmetinin kalitesini arttırmayı ve bu kapsamda ulusal/uluslararası katılımlı araştırmalar yapmayı, yürütmeyi ve üyelerimizi bu yönde desteklemeyi amaçlıyoruz. Yine bu kapsamda nadir hematolojik hastalıklarla ilgili tanı, tedavi, takip ve sağlık bakım hizmetlerinde standartları oluşturmak ve uygulanmasına katkı sağlamak istiyoruz.

Bu amaçlarımız doğrultusunda güncel, doğru ve pratik bilgilerin bu alanda çalışanlara hızlı ve etkin olarak ulaşabilmesi için bölgesel bazda gerçekleştirmeyi planladığımız sempozyumların ilki olan 1. Doğu Anadolu Vakalarla Hematoloji Sempozyumu’nu sizlere duyurmaktan onur duyarız.

Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek amacı ile 1. sini düzenleyeceğimiz 1. Doğu Anadolu Vakalarla Hematoloji Sempozyumu‘nda siz değerli katılımcıların ilgisini çekecek,  tanıdan tedaviye, standart yaklaşımdan uzman görüşüne, klinik araştırmadan yapısal gelişmelere kadar geniş bir yelpazede bilimsel program hazırladık. Siz değerli katılımcıların desteği ile kongre bilimsel programı daha güçlü bir hal alacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 22 Haziran 2019 tarihinde Ramada Plaza Altın Kayısı Otel’de düzenlenecek olan Hematolojik Nadir Hastalıklar Derneği, 1. Doğu Anadolu Vakalarla Hematoloji Sempozyumu’nda sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.

Saygılarımızla